İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ , Rektör Yardımcıları ve Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Bilen ALKAN  ile birlikte ilçemize ziyarette bulundular.
Kaymakam Musa SARI'yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini belirttikten sonra ilçe Kaymakamımız ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesi'nin ilçemizde denizcilik üzerine yapabileceği çalışmalarla ilgili olarak arazi alternatifler üzerine bir süre sohbet edildikten sonra heyet ve Belediye İmar Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Arpaçiflik mahallesi deniz kıyısında bulunan hazine arazileri üzerinde incelemelerde bulundular.
Pirinçlik Mahallesi'nde bulunan Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğüne ait metruk bina ve sosyal tesisler üzerinde neler yapılabileceği ile ilgili görüş alışverişinde bulunan heyet daha sonra buradaki binaları da incelemek üzere ilçemizden ayrıldılar.
Kaymakam Musa SARI Rektör DERELİ'ye ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken üniversitemizin Arsuz'la yapmayı düşüneceği her türlü çalışmada kendilerinin her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek, konumu, sosyal imkanları, konaklama ve ulaşım imkanları gibi hususlarda ve yine deniz ve doğa turizminin merkezi olması hasebi ile öğrencileri cezbedici bir çok özelliği bulunan ilçemizde böyle bir yatırımın gelmesinin çok rantabil olacağını, kamu kaynaklarının da yerinde kullanılmış olacağını ifade ederek rektör hocamıza ve adı geçen arazilerin tahsisi aşamalarında ilçemize her türlü desteği veren Sayın Hatay Valimiz Erdal  ATA'ya ve Hatay Milletvekilimiz Orhan KARASAYAR'a da teşekkürlerini sunduğunu belirtti.
 
 
 
ARSUZ KAYMAKAMLIĞI
 
Uluçınar Mah.Akdeniz Cad.Sağlık Sok.No: 6    ARSUZ
Telefon: 0 (326) 643 26 03
Fax : 0 (326) 643 26 02
E-posta: arsuz@icisleri.gov.tr